WWW.ELAZİZ.THE-UP.COM - ELAZIĞLILAR BURADA BULUŞUYOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞEHİTLERİMİZ

ŞEHİTLERİMİZ Empty ŞEHİTLERİMİZ

Mesaj  Admin Paz Tem. 01, 2007 5:56 pm

Sevgili Anneciğim öncelikle ellerinden öper saygılarımı sunarım.Biliyorum bana dargınsın ama inan henüz yeni çadırlara geldik.Zaten biliyorsun normalde de mektup yazamam.Bu sana yazdığım üçüncü mektup zaten bundan sonra da yazmayabilirim Allah’ın hakkı üçtür nasılsa.
İnşallah evdekilerde sağlıklı ve sıhhatlidir hepinizi çok özledim.

Sevgili Anneciğim biliyorum şimdi yazacaklarım seni üzecek ama inan ki bende nasıl yazacağımı bilmiyorum, bırak boğazımı ellerim kilitleniyor.Ama bunları yazmalıyım çünkü senin dualarına her zamankinden çok ihtiyacım olduğunu hissediyorum.Annem ben şehit olmak istiyorum ve bu uğurda da sana çok ihtiyacım var, her zaman dağa çıkıp ne bir şehit, ne bir gazi hiçbir şey olmadan buraya dönmek bana dokunuyor, biliyorum şimdi benim delirdiğimi düşünüyorsun ama yemin ederim ben şehit olmak istiyorum.bugüne kadar bir iki ufak temasta bulunduk bu soysuz, ****** yaratıklarla ama hepsi her zaman ki gibi kaçıp gittiler ama merak etme bazılarının kellerini bırakmadık.

Ama artık buda yetmiyor annem, bu vatanın bedelini dedelerimiz nasıl ödediyse bende öyle ödemek istiyorum sanki artık bunun zamanının geldiğini hissediyorum, lütfen bana duacı ol.

Senin ve Babamın ellerinden öper saygı ve sevgilerimi sunarım.
En deli oğlunuz…

11.08.2000/ BİNGÖL
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

http://www.elaziz.yetkin-forum.com

ŞEHİTLERİMİZ Empty Geri: ŞEHİTLERİMİZ

Mesaj  Admin Paz Tem. 01, 2007 5:57 pm

ADI SOYADI: Yılmaz GÖKÇEN

ŞEHİT OLDUĞU YER: Van-Çatak-Konalga

TARİH: 15/09/1993

14.09.1993 tarihinde şehit düşen Yılmaz Gökçen 'in şehit olmadan bir hafta önce annesine gönderdiği mektupta, aşağıdaki dizeleri yazmış, bu şiir daha sonra mezar taşına yazılmıştır.

SILA BURCU TÜTER GÖZÜMDE

NEYLEYİM DURMADIM SÖZÜMDE

ŞEHİTLİK ÇIKTI BAK ALIN YAZIMDA

DÜĞÜNÜMÜZ MAHŞERE KALDI ANNE

VATANIM İÇİN AL KANLARIM AKTI

İDEALİM VE HAYALİM PEK ÇOKTU

BİR KAHPE KURŞUN BENLİĞİMİ YIKTI

BAYRAĞIMIN RENGİ SOLMASIN ANNE
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

ŞEHİTLERİMİZ Empty Geri: ŞEHİTLERİMİZ

Mesaj  Admin Paz Tem. 01, 2007 5:57 pm

ADI SOYADI: Bedir KARABIYIK

ŞEHİT OLDUĞU YER: Sarıkamış - Kızılçubuk Köyü

TARİH: 04.04.1994

VASİYETİMDİR

Canım Anneciğim,

Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, güzel kokunu koklamayı arzuladım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona.

Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının bereketiyle ömrüm uzun olur. Eğer sen veya ben önce gidersek önce giden kucağını açıp beklesin. Elbette kavuşacağız. Saçından bende bir tutam var, onu yanımda taşıyorum. Ölürsem Allah'ın izniyle bu kahramanca olacaktır. Saçının telleri yanımda kalsın, sakın ağlama. Bilki göğsümde kur'an var.

Dudaklarım da, son olarak Allah'ı zikretdi. Gönlün müsterih olsun. İbadetlerimi zikirlerimi hep bağışladım, elimde birşey kalmadı Rabbimin huzuruna bomboş gidiyo- rum. Onun gufranının kuşatacağını umuyorum.

Sana başka ne yazayım evvel gidene selam olsun.

Oğlun Bedir
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek